SUOMALAISET TRIGR-tutkijat

Päätutkija (alk.1.7.2008):
Professori Mikael Knip mikael.knip@helsinki.fi
Lastenklinikka
PL 281
00029 HUS
09-47172701

Tutkimuksen varajohtaja (päätutkija 30.6.2008 asti):
Professori Hans Åkerblom hans.akerblom@helsinki.fi
Biomedicum Helsinki 2U
PL 20 (Tukholmankatu 8)
00014 Helsingin Yliopisto

Professori Heikki Hyöty heikki.hyoty@uta.fi
Tampereen yliopisto
Lääketieteellinen tiedekunta
Virologian laitos
Lenkkeilijänkatu 13
33520 Tampere

Professori Jorma Ilonen jorma.ilonen@utu.fi
Turun yliopisto
Lääketieteellinen mikrobiologia ja immunologia
Kiinamyllynkatu 13
20520 Turku

Professori Antti Reunanen

Professori Erkki Savilahti erkki.savilahti@helsinki.fi

Professori Kari Teramo

Professori Outi Vaarala outi.vaarala@helsinki.fi
Helsingin Yliopisto
Biomedicum Helsinki 1
Haartmaninkatu 8
00290 Helsinki

Professori Suvi Virtanen suvi.virtanen@thl.fi
Terveyden ja hyvinvoinnin laitos
ETSO | Ravitsemusyksikkö
PL 30
00271 Helsinki

KansainvÄlinen tutkimuskeskus

Helsingin Yliopisto
Biomedicum Helsinki 2B
PL 20 (Tukholmankatu 8)
00014 Helsingin Yliopisto
Puh. 02941 911
Fax. 02941 25229

Päätutkija (alk. 1.7.2008): Professori Mikael Knip mikael.knip@helsinki.fi
Tutkimuksen varajohtaja (päätutkija 30.6.2008 asti):
Professori Hans Åkerblom hans.akerblom@helsinki.fi
Tutkimuksen koordinaattori: Marja Salonen
02941 25208 marja.salonen@helsinki.fi
Tutkimusmonitori: Mila Hyytinen
02941 25228 mila.hyytinen@helsinki.fi
IT-asiantuntija: Matti Koski
02941 25207 matti.koski@helsinki.fi

tutkimuksessa mukana olevat suomalaiset tieteelliset laboratoriot

Geneettiset tutkimukset

Professori Jorma Ilonen
Immunogenetiikan laboratorio

Tykistönkatu 6 A
20520 Turku
Fax. 02 333 7000

Autovasta-ainetutkimukset ja soluvälitteisen immuniteetin tutkimukset (T-solututkimukset):

Professori Mikael Knip ja professori Outi Vaarala
TRIGR Core laboratorio trigr-lab@helsinki.fi
Tutkija Taina Härkönen taina.harkonen@helsinki.fi

TRIGR Core laboratorio
Biomedicum Helsinki 1
Haartmaninkatu 8
00290 Helsinki
Puh 050-427 0898

Alku | International site